کیف پول الکترونیکی

در دنیای دیجیتال همه چیز رو به الکترونیکی شدن است یکی از همین موارد کیف پول الکترونیکی است که در واقع یک سرویس آنلاین برای انجام تراکنش های الکترونیکی است.

زمانی که شما از یک فروشگاه آنلاین خرید می کنید با این قابلیت به راحتی می توانید از یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند که به حساب بانکی شما متصل است صورت حساب خود را پرداخت نمایید.

همچنین ممکن است گواهینامه رانندگی، کارت سلامت و سایر اسناد شناسایی در تلفن همراه ذخیره شده باشند. اعتبارات می‌تواند به صورت بی‌سیم از طریق NFC به ترمینال تجارتی منتقل شوند. به‌طور فزاینده، کیف پول دیجیتال نه تنها برای معاملات مالی پایه ساخته شده، بلکه شامل اعتبار نامه‌ها نیز می‌شود. به عنوان مثال، یک کیف پول الکترونیکی می‌تواند سن خریدار را در هنگام خرید الکل ثابت کند. یک کیف رمزنگاری شده یک کیف پول الکترونیکی است که در آن کلید خصوصی برای رمزنگاری مانند بیت کوین ذخیره می‌شود.

نمونه های از کیف پول های الکترونیکی در ایران و جهان که با توجه به واحد پول آن کشور مانند ریال، دلار، یورو و ... قابل شارژ است.

1.    کیف پول ماکروسافت

2.    کیف پول کیپو

3.    گوگل والت

4.    پیام رسان فیسبوک

5.    اندروید پی

6.    اپل پی

7.    ....

تکنولوژی

 

یک کیف پول الکترونیکی ترکیبی از نرم‌افزارو اطلاعات است. این نرم‌افزار امنیت را برای اطلاعات شخصی و همچنین برای معاملات واقعی تأمین می‌کند و آن‌ها را رمزنگاری می‌کند. به‌طور معمول، کیف‌های الکترونیکی در سیستم سرویس گیرنده ذخیره می‌شوند و به راحتی نگهداری می‌شوند و به‌طور کامل با اکثر وب سایت‌های تجارت الکترونیک سازگار هستند. مؤلفه اطلاعات اساساً پایگاه داده‌ای از اطلاعات ورودی کاربر است. این اطلاعات شامل آدرس حمل و نقل شما، آدرس صورتحساب، روش‌های پرداخت (از جمله شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا ی کارت و شماره‌های امنیتی) و اطلاعات دیگر است.

کیف پول الکترونیکی در کشورهای آسیایی نیز بیشتر و بیشتر استفاده می‌شود. اکنون از هر پنج مصرف‌کننده در آسیا، یک نفر از کیف پول الکترونیکی استفاده می‌کند که نسبت به دو سال گذشته دو برابر افزایش یافته‌است. یک بررسی اخیر خرید تلفن همراه که توسط MasterCard انجام شد و این بررسی روی ۸۵۰۰ بزرگسال بین ۱۸ تا ۶۴ سال در ۱۴ بازار صورت گرفت نشان داد، ۴۵ درصد کاربران در چین، ۳۶٫۷ درصد کاربران در هند و ۲۳٫۳ درصد کاربران در سنگاپور بیشترین استفاده‌کننده‌های کیف پول الکترونیکی هستند. این بررسی بین اکتبر و دسامبر ۲۰۱۵ انجام شد. همچنین تجزیه و تحلیل نشان داد (۴۸٫۵٪) مصرف‌کنندگان در این مناطق با استفاده از گوشی‌های هوشمند خریداری می‌کردند.

ECML

کیف پول الکترونیکی برای انتقال دقیق داده‌ها به فرم‌های خرده فروشی طراحی شده‌است. با این حال، اگر یک سایت تجارت الکترونیک خاص دارای یک سیستم پرداخت خصوصی باشد، کیف پول الکترونیکی ممکن است نتواند به درستی فرم را شناسایی کند. این مشکل توسط سایت‌ها و نرم‌افزارهای کیف پول که از تکنولوژی زبان الکترونیکی مدل‌سازی بازرگانی استفاده می‌کنند برطرف شده‌است. زبان مدل‌سازی بازرگانی الکترونیکی یک پروتکل است که تحمیل می‌کند که چگونه خرده فروشان آنلاین ساخت و فرم‌های پرداخت خود را تنظیم کنند.

نحوه استفاده از کیف‌های الکترونیکی

مصرف‌کنندگان در صورت خرید یک وسیله لازم نیست که فرم سفارش را در هر سایت پر کنند زیرا اطلاعات قبلاً ذخیره شده‌است و در هنگام استفاده از کیف پول الکترونیکی به صورت خودکار به روزرسانی می‌شود و در فرم سفارش در سایت‌های تجاری وارد می‌شود. کیف پول دیجیتال برای مشتریان به صورت رایگان در دسترس هستند و به دست آوردن آن‌ها بسیار آسان است. مثلاً زمانی که یک مصرف‌کننده از یک سایت تجاری که بر پایه کیف پول الکترونیکی سرور کار می‌کند، خرید می‌کند، نام و اطلاعات پرداخت و آدرس خود را در فرم خرید سایت وارد می‌کند. در پایان خرید، مصرف‌کننده از طریق وارد کردن یک نام کاربری و رمز عبور برای خریدهای بعدی، برای یک کیف پول به انتخاب خود می‌تواند ثبت نام کند. کاربران همچنین می‌توانند کیف پول را در یک سایت فروشندگان کیف پول الکترونیکی به دست آورند.

اگرچه کیف پول برای مصرف‌کنندگان رایگان است، اما فروشنده‌ها از کیف پول برای بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند. برخی از فروشندگان کیف پول، قرار می‌گذارند تا یک درصد از هر خرید موفق تاجران را به کیف پول آن‌ها مستقیماً اضافه کنند.

مثال‌هایی از کیف‌‌های الکترونیکی شاخص در ایران و جهان

درواقع صدها برنامه کیف پول الکترونیکی وجود دارد که برای جلب رضایت مخاطب رقابت می‌کنند. بانک‌ها، شرکت‌های کارت اعتباری و توسعه‌دهندگان برنامه همه تلاش دارند تا بیش‌ترین سهم بازار را با ایجاد بهترین برنامه کیف پول دیجیتال به دست آورند.

مزایای سایت‌های تجارت الکترونیک

بیش از ۲۵٪ از خریداران آنلاین، به دلیل ناامیدی از پر کردن فرم‌ها، سفارش خود را رها می‌کنند. کیف پول الکترونیکی این مسئله را با دادن این امکان به کاربران که اطلاعاتشان را به صورت ایمن و با دقت منتقل می‌کند برطرف کرده‌است. این رویکرد ساده برای تکمیل تراکنش‌ها باعث بهبود قابلیت استفاده و استفاده بیشتر برای مشتریان می‌شود.

 

کیف پول دیجیتال همچنین می‌تواند امنیت معامله را افزایش دهد، زیرا کیف پول معمولاً جزئیات کارت پرداخت را به وبسایت انتقال نمی‌دهد. این رویکرد به‌طور فزاینده ای از مشخصه‌های دروازه‌های پرداخت آنلاین است.

برای اطلاعات بیشتر مطالب ما را در صرافی متین دنبال کنید.

تاریخ : 14 مرداد 1398