پرداخت پی پال

یکی دیگر از انواع پرداخت ها در صرافی ها و سایر شرکت های معتبر پرداخت به صورت PayPal می باشد. در این مقاله به طور کامل در این خصوص صحبت کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما

عزیزان قرار می دهیم.

زمانی که شما در هنگام خرید پرداخت را از طریق پی پال انتخاب می نمایید در نظر داشته باشید چون ایران تحریم شده است در این قسمت هیچ نامی از کشور ایران و شهرهایی مثل تهران، اصفهان، شیراز و ... و نام دانشگاه های ایرانی نباید در وب سایت مربوطه وجود داشته باشد چون خرید کالاهایی که مقصد ارسال آن ایران باشد روش پرداخت متفاوتی دارد و با پی پال قابل پرداخت نیست.

در صورتی که امکان باز کردن حساب کاربری (Account) در وب سایت مربوطه وجود دارد، حتماً بل از ثبت سفارش، این کار را انجام دهید و در سایت مربوطه ایجاد نام کاربری (Username) و گذرواژه (Password) نمایید و نام کاربری و گذرواژه را برای صرافی موردنظر یا شرکت واسطه ارسال نمایید و در صورت عدم ثبت نام ارسال لینک ثبت سفارش کافی است.

برای پرداخت با پی پال چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

 در این حالت دریافت کننده (فرد/موسسه/شرکت خارجی) که شما می‌خواهید مبلغی را برای آن‌ها ارسال کنید، در وب سایت خود یا از طریق ایمیل، یک حساب پی پال را در اختیار شما می‌گذارد که شما باید پول را به آن حساب ارسال کنید. به این حالت اصطلاحاً Send Money گفته می‌شود و در این حالت جهت ارسال پول به PayPal Account یا PayPal ID دریافت کننده مبلغ نیاز داریم. حساب پی پال یا PayPal Account چیزی مشابه با شماره حساب است که به شکل یک ایمیل آدرس می‌باشد. مثلاً Abcdef@Gmail.com یا Example@yahoo.com می‌توانند هر کدام یک اکانت پی پال باشند.

 

 دقت کنید که در این حالت لازم است پیش از ثبت سفارش، در وب سایت فرد یا سازمان دریافت کننده و یا در ایمیلی که از آن‌ها دریافت کرده‌اید، PayPal Account را پیدا نمایید و حصول اطمینان کنید که ایمیل آدرسی که در دست دارید واقعاً یک حساب پی پال است و نه یکی ایمیل آدرس جهت ارتباط. در این گونه موارد اکانت پی پال حتماً در مقابل عبارت‌هایی می‌آید که به صورت صریح بیان می‌کند ایمیل آدرس مربوطه یک اکانت پی پال است. به عنوان نمونه، عبارت‌های زیر می‌توانند نشان دهنده اکانت‌های پی پال باشند:

    ":PayPal Account"، "PayPal ID" ، "Pay to"

    لازم به ذکر است که در استفاده از روش Send Money، از مبلغ ارسال شده تا حداکثر 5 درصد به عنوان کارمزد توسط پی پال کسر شده و مبلغ کمتری به حساب پی پال دریافت‌ کننده واریز می‌شود. به عنوان مثال وقتی شما در سایت تهران پرداخت، سفارش پرداخت پی پال ۱۰۰ دلاری را به روش Send Money ثبت می‌کنید، حدود 95 دلار یا بیشتر در اکانت پی پال مقصد دریافت می‌شود. لازم به ذکر است که در مثال فوق دستور ارسال ۱۰۰ دلار همراه با رسید آن از سوی تهران پرداخت ارائه می‌گردد و پی پال پیش از تحویل مبلغ، درصد کامزد خود را کسر می‌کند.

برای اطلاع از نرخ ارز، قیمت دلار و ... صرافی متین تجارت را دنبال کنید.

تاریخ : 12 مرداد 1398