حواله وسترن یونیون چیست؟

یکی از روش های انتقال پول در بسیاری از صرافی ها حواله وسترن یونیون می باشد که در این مقاله به جزییات آن می پردازیم امید است که مورد پسند شما عزیزان واقع گردد.

 

در  این روش انتقال پول شما به راحتی می توانید تا سقف 6000 دلار نسبت به ارسال و دریافت سریع وجه اقدام نمایید، که در حدود 500هزار شبعه در 185 کشور جهان را داراست.

نحوه ارسال حواله وسترن یونیون

در این روش شما باید مشخصات فرد دریافت کننده وجه شامل نام پاسپورتی، نرخ ارز و کشور مقصد را تعیین نمایید سپس از طریق صرافی مورد نظر اقدام نمایید. فرد دریافت کننده وجه با داشتن اطلاعات حواله دلار که شامل یک کد 10رقمی است می تواند به یکی از شعبات وسترن یونیون در کشور مورد نظر مراجعه کرده و وجه خود را دریافت نماید.

دریافت حواله وسترن یونیون از خارج

حال اگر بنا باشد از خارج از ایران برای شما حواله ای ارسال شود نیز می توانید به راحتی با در دست داشتن کد 10 رقمی به یکی از شعبات وسترن یونیون در یکی از صرافی ها مراجعه کرده و وجه خود را دریافت کنید فقط در نظر بگیرید انجام این کار شامل کارمزد به صورت دلار بوده که با توجه به نرخ ارز موجود می توانید تسویه نمایید.

وسترن یونیون در ایران

بعد از تحریم ها وسترن یونیون در ایران شعبه ندارد ولی شما به راحتی می توانید از طریق مجموعه های واسطه یا برخی از صرافی ها در کمترین زمان ممکن حواله خود را ارسال یا دریافت نمایید.

که این شرکت های واسطه از طریق دفاتر کاری خود در عراق، آمریکا، امارات و ... ارسال و دریافت حواله دلار و ... شما را انجام می دهند.

چرا وسترن یوینون؟

·        سریع است بین یک تا سه ساعت قابل انجام است.

·        گسترده است. همانطور که در بالا اشاره شد بیش از 500 هزار شعبه در سراسر جهان دارد.

·        امنیت آن بالاست. فقط شخص گیرنده می تواند با در دست داشتن کد مورد نظر وجهی که حواله شده است را دریافت کند.

·        با توجه به زمان کوتاه ارسال حواله دلار و ... مبلغ کارمزد آن متعارف است البته در انتقال وجه بانکی مبلغ کارمزد پایین تر بوده ولی زمان آن طولانی تر است.

 

قبل ار ارسال حواله به صورت وسترن یونیون چه چیزهایی را نیاز است که بدانیم؟

·        تبدیل ارز در وسترن یونیون: معمولا ارز ارسالی برای این نوع حواله دلار است ولی برخی کشورها مثل تایلند از نرخ ارز محلی استفاده می کنند.

·        دقت داشته باشید اگر فرد دریافت کننده حواله دلار در آمریکا یا کانادا باشد علاوه بر ارائه نام کشور باید نام ایالت مربوطه را هم داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر مطالب ما را در صرافی متین دنبال کنید.

تاریخ : 12 مرداد 1398