حواله مانی گرام چیست؟

یکی از انواع حواله های رایج در سراسر دنیا حواله مانی گرام است، ولی به دلیل تحریم ها در ایران فعلا فقط توسط برخی شرکت های واسطه و صرافی ها انجام می گیرد.

تاریخچه مانی گرام

این کمپانی در سال 1940 میلادی در آمریکا شروع به فعالیت کرد که در واقع یک شرکت بین المللی می باشد و همانند شرکت وسترن یونیون از هر جای دنیا می توانید به راحتی دریافت و ارسال حواله دلار داشته باشید.

ارسال حواله با مانی گرام به چه شکل است؟

برای انجام این کار شما باید مشخصات فرد گیرنده طبق موارد مندرج در پاسپورت فرد به همراه مبلغ حواله دلار برای شرکت واسطه یا صرافی ارسال کرده، سپس برای شما یک امنیتی ده رقمی ارسال می گردد که گیرنده با در دست داشتن مدارک شناسایی به یکی از نمایندگان مانی گرام شهر خود مراجعه نموده و با اعلام کد امنیتی پول حواله شده خود را به دلار یا واحد پولی همان کشور دریافت نماید.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه تفاوتی میان ارسال حواله از طریق بانک و مانی گرام وجود دارد؟

مزیت اصلی آن نسبت به حواله بانکی سریع تر بودن آن و رهایی از قوانین دست و پاگیر بانک واسط خواهد بود و مشتری یا فرد گیرنده به صورت مستقیم حواله دلار یا هر واحد پولی را دریافت خواهد کرد.

تنها عیبی که نسبت به حواله بانکی در این مدل ارسال حواله وجود دارد اینست که این سرویس نسبت به سرویس های بانکی کارمزد بالاتری دارد. برای ارسال هر 1000 دلار مشتری در حدود 60 دلار باید اضافه تر جهت کارمزد پرداخت نماید که این مبلغ در حالت ارسال بانکی تنها 10 دلار می باشد.

در مقاله قبلی در خصوص حواله از طریق وسترن یونیون به طور کامل صحبت کردیم و اگر توجه کرده باشید می بینید تفاوت عمده ای بین این دو مدل از حواله وجود ندارد با این تفاوت که هر دو برای دو کمپانی متفاوت هستند و نرخ قیمتی مختلفی دارند ولی درصد استقبال از سرویس شرکت وسترن یونیون بیشتر بوده و مانی گرام کارمزدهای دلاری کمتری دریافت می کند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت دلار، نرخ ارز و ... صرافی متین را دنبال کنید.

تاریخ : 12 مرداد 1398