کیف پول سخت افزاری و انواع آن

در مطالب قبلی صرافی متین در خصوص ارز دیجیتال و انواع صحبت کردیم. حال در این مقاله به کیف پول های سخت افزاری و انواع آن می پردازیم.

در دنیای مدرن امروزی ارزهای دیجیتالی مثل بیت کویین و اتریوم از جایگاه بالای برخوردار شده اند که در این میان تقاضا برای داشتن یک کیف پول سخت افزاری بسیار بالا رفته است. در این مقاله سعی بر این است به برخی از معروف ترین دستگاه های فیزیکی ذخیره سازی پول های رمزی موجود در بازار بپردازیم.

اگر بخواهم یک کیف پول سخت افزاری را به زبان ساده تعریف کنم باید بگویم که یک دستگاه فیزیکی می باشد که در داخل آن یک سری کلیدهای خصوصی در نواحی حفاظت شده وجود دارد. که از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر سرقت وجوه توسط هکرها از آن گزارش نشده است.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید که این کیف پول ها در برابر ویروس مقاوم هستند و کلیدهای خصوصی را نمی توان از این دستگاه به شکل یک متن ساده برداشت کرد.

در ادامه این مطلب قصد دارم اطلاعاتی درباره انواع معروفی از این کیف پول های سخت افزاری را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

کیف پول سخت افزاری لِجِر (Ledger)

بِرند معروف کیف پول لجر محصولی به نام لجر نانو اس (Ledger Nano S) دارد که در حال حاضر در دسترس مشتریان می باشد. نانو اس، یک کیف پول سخت افزاری قابل اطمینان است که از زمانی که به وجود آمده با تعداد بازدیدهای بسیار خوبی بر روی سایت مواجه شده است. این دستگاه ارزهای رمزی نظیر بیت کوین، ریپل، اتریوم، بیت کوین کش و سایر ارزها را نگهداری می کند.

کاربر هنگام استفاده از نانو، کیف پول را به پلاگین کروم ضمیمه می کند و با یک میکرو USB استاندارد به سیستم متصل می شود.

نانو به منظور بررسی و تأیید PIN، برگرداندن کد (نشانه مبنا)، ارسال تأییدیه، یک نمایشگر OLED بر روی دستگاه تعبیه می کند و بیشتر از از دکمه های فیزیکی کیف پول که در سمت دیگر واقع شده استفاده می کند.

کیف پول سخت افزاری تریزور (Trezor)

تریزور نیز کیف پول سخت افزاری مشهوری است که توسط شرکت Satoshi Labs به وجود آمد. این کیف پول برای بیت کوین، آلتکوین و همچنین توکن های ERC-20 کلید خصوصی عرضه می کند.

به علاوه کیف پول تریزور می تواند ۲FA (فرآیند احراز هویت دو مرحله­ ای) را انجام دهد و به عنوان یک مدیر رمز عبور عمل کند و امکان امضا و رمزگذاری سند توسط GPG را نیز فراهم می کند.

به علاوه این کیف پول سخت افزاری از صفحه نمایش فیزیکی خودش و دو دکمه برای تأیید PIN، ارسال تأییدیه ها و به روز رسانی میان افزار (firmware) استفاده می کند. تریزور توسط یک میکرو USB به سیستم متصل می شود و بدنه ی پلاستیکی محکمی دارد.

در حال حاضر تریزور می گوید می تواند یک دستگاه جدید را در زمان ۱ تا ۲ روز کاری با پست پیشتاز تحویل دهد.

کیف پول سخت افزاری کیپ ­کِی (Keepkey)

کیپ ­کِی، کیف پول سخت افزاری تحت مالکیت استارتاپ پول رمزی شِیپ شیفت است. که از دیگر کیف پول های سخت افزاری بزرگ تر است و بدنه ی آلومینیوم آنادایزینگ دارد. مانند دیگر برندها، این برند نیز یک اتصال میکرو USB و نمایشگر OLED 3.12 اینچی برای تأیید و بررسی روال ها فراهم می آورد. گزینه ی منحصر به فردی که Keepkey عرضه می کند، توانایی اتصال به صرافی Shapeshift به شیوه ای امن تر است.

کیف پول سخت افزاری دیجیتال بیت باکس (Digital Bitbox)

کیف پول سخت افزاری دیجیتال بیت باکس، محصول جدید تولید شده توسط شرکت سوئیسی Shift Devices AG است. بیت باکس، از تمام کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار کوچکتر است و مستقیماً با یک اتصال USB به کامپیوتر متصل می شود. علاوه بر این، این دستگاه امکان بازیابی کارت میکرو SD را فراهم می آورد و می تواند کلیدها را برای دارایی های دیجیتالی متعددی ذخیره کند.

یکی از ویژگی های جالب توجه بیت باکس، توانایی خارج از چهارچوب­ های مرسوم ارسال چند امضا است. اما با این وجود بیت باکس، نمایشگری مانند سایر دستگاه ها ندارد و روش های اتصال و ارتباط فیزیکی چندانی ندارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره نرخ ارز ، دلار و ... مطالب ما را در صرافی متین دنبال کنید.

تاریخ : 25 شهریور 1398