تشخیص کیف پول سخت افزاری تقلبی

دغدغه بسیاری از افراد که با ارزهای دیجیتال کار میکنند نگهداری از آن هاست که یکی از پر چالش ترین موارد در زمینه انواع ارزهای دیجیتال می باشد.

در مقاله قبلی صرافی متین درباره کیف پول های سخت افزاری مثل لجر، تروزر و ... به طور کامل صحبت کردیم، ولی مشکلی که در میان وجود دارد برخی از سودجویان در بازار فروش این کیف پول ها، به فروش دستگاه های تقلبی پرداخته اند که از کمترین میزان امنیت برخوردار است.

حال از کجا تشخیص دهیم دستگاهی که خریده ایم تقلبی است یا اصل؟

برای خرید این کیف پول های سخت افزاری چند نکته را حتما در نظر داشته باشید:

·       خرید از فروشگاه معتبر

معتبرترین جایی که برای خرید این دستگاه توصیه می شود سایت رسمی این کالا می باشد که البته در حال حاضر به دلیل وجود تحریم ها امکان ارسال کالا به ایران وجود ندارد ولی پیشنهاد صرافی متین به شما استفاده از سایت های جایگزین فروش معتبر مثل آمازون است.

·       محتویات جعبه

کالایی که اصل باشد حتما باید محتویات زیر را در داخل جعبه به همراه داشته باشد:

کابل یو اس بی Type-C

۵ کاغذ در یک پاکت (راهنمای استفاده، ۳برگه سفید بازیابی، شرایط و قوانین)

لوازم جانبی: برچسب keychain و Ledger

بسته بندی: جعبه مقوایی و پوشیده با مارک لجر

·       شرایط برگه ریکاوری

یکی از مهمترین مواردی که در رابطه با کیف پول سخت افزاری مطرح می شود، رمز ۲۴ رقمی است که برای بازیابی موجودی کیف پول در اختیار شما قرار داده می شود. این رمز از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر در دسترس دیگران قرار گیرد، می تواند به محتویات کیف پول شما دسترسی داشته باشد. بنابراین یکی دیگر از مهمترین مواردی که در راهنمای تشخیص اصل بودن لجر نانو باید به آن توجه داشته باشید، خالی بودن کاغذهای ریکاوری است که در جعبه وجود دارند. بنابراین در صورتی که روی این کاغذها رمزی نوشته شده باشد، امنیت آنها تضمین شده نیست.

·       شرایط اولیه دستگاه

زمانی که کیف پول لجر نانو را برای اولین بار روشن می کنید، باید در ابتدا لوگوی Ledger نمایش داده شود و بعد از آن پیام خوشامد گویی. بعد از آن باید از طریق دکمه ای که در سمت راست قرار دارد وارد کیف پول شده و رمز را انتخاب کنید. مجددا به خاطر داشته باشید که این رمز توسط خود شما تعیین می گردد. پس هیچ رمزی همراه با کیف پول نباید در اختیار شما قرار داده شود.بنابراین در صورتی که هنگام راه اندازی لجر نانو از شما رمزی خواسته شد، این کیف پول امن نیست.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت دلار و نرخ ارز و ... مطالب ما در صرافی متین دنبال کنید.

تاریخ : 26 شهریور 1398